World Drone Cup | 2018

2018 yılında İstanbul 3. Hava limanı açılışı öncesi ilk defa düzenlenen Teknofest 2018 etkinliğinin bir parçası olan World Drone Cup 2018, 25 farklı ülkeden 65’ten fazla yarışçı katılımı ile gerçekleşti. Bu süreçte Limon Creatif ailesi olarak web tasarım ve sosyal medya hizmetlerini üstlendik.

Web Tasarım

Web sitesinin hazırlık sürecindeki planlamamız olabildiğince kolay kullanıma sahip olan sade bir tasarım ve yarışmayı ön plana çıkarabilmekti. Bu planlamalar üzerine tasarımları gerçekleştirdikten sonra diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise online başvuruların alınması ve siteye farklı ülkelerden erişimin en hızlı şekilde gerçekleştirilmesiydi. Bu noktada sunucu optimizasyonu ile siteyi hızlandırma işlemlerini gerçekleştirdik ve global olarak erişimi kolaylaştırabilmek adına CDN kurulumu yaptık.

Sosyal Medya Yönetimi

25 farklı ülkeden katılımcının bulunduğu World Drone Cup etkinliğinin en önemli reklam ayaklarından birini de sosyal medya hesapları oluşturuyordu. Bu noktada herkesin olabildiğince rahat bir şekilde anlayabileceği tasarımlar ile etkinlik ile ilgili paylaşımları İngilizce olarak gerçekleştirdik. Ayrıca tüm yarışmacıların duyurulması, davetiye tasarımları gibi farklı alanlarda da etkinliğe destek verdik.